Moja linkownia

Witaj...
Internet pełen jest wszelkich informacji, których potrzebujemy. Jest też mnóstwo takich które traktujemy z przymróżeniem oka. Trzeba dużo rozwagi aby przefiltrować umiejętnie te informacje. Niektóre strony niosą ze sobą zagrożenia: wirusy, trojany, itp. Należy zwłaszcza kontrolować co oglądają nasze dzieci bo na tym polu może być wiele zagrożeń. Właśnie temu służy "Moja linkownia" - pozwala szybko dotrzeć do potrzebnych stron. Dla mnie jest wręcz niezbędnym narzędziem do poruszania się w wirtualnym świecie.
Menu na skróty:
Jak się masz?
Przejdź do treści

Numery jeden brytyjskiej listy przebojów UK40 od 1952 roku do dziś

Brytyjska lista przebojów rozpoczęła działalność w listopadzie 1952r. Pierwszą jedynką w historii był "Here in my heart" wyk. Al Martino. Lata 50-te w muzyce to zupełnie nie moja bajka więc wspomnę tylko, że w 1953r. na liście królował Frankie Laine z przebojem "I Believe". Wogóle to królowali wtedy potomkowie włoskich emigrantów - Frankie Laine to naprawdę Francesco Paolo LoVecchio. Rok 1954 - David Whitfield i "Cara Mia" (10 tygodni na liście). 1955 - Slim Whitman i "Rose Marie" (11 tyg. na liście). Rok 1956 - Johnnie Ray i "Just Walking In The Rain". Rok 1957 - Zaczęło się to co wszyscy znamy czyli Paul Anka i "Diana" jedynka przez 9 tygodni. Rok 1958 - Perry Como i "Magic Moments" (8 tyg.) a gdy się rodziłem jedynką była Connie Francis, właśc. Concetta Rosa Maria Franconero i jej "Who's Sorry Now". Rok 1959 - Cliff Richard & The Shadows i "Living Doll".
Uwaga: Niech nikogo nie myli to, że np. w maju 1960 jeden utwór był jedynką 7 tygodni gdy miesiąc ma ich zwykle cztery. Miesiąc maj w tym przypadku był ostatnim miesiącem w którym utwór był numerem 1. Utwór ten będąc jedynką 7 tygodni mógł nią być z przerwami nawet przez pół roku i więcej ale w maju ostatecznie spadł z pozycji lidera. Jeszcze jedno - ilość tygodni jako jedynka: (x)
1955: Bill Haley & His Comets - Rock Around The Clock (5)
Pierwszy wielki przebój, który zapoczątkował erę rock-end rolla.
1957: Paul Anka - Diana (9)
Na kolejny przełomowy wielki przebój trzeba było poczekac dwa lata
1958: The Everly Brothers -  "All I Have to Do Is Dream" (7)
Kolejny milowy przebój i to na moje urodziny.
1959: Cliff Richard & The Shadows - Living Doll (6)
Przepiękna piosenka
1960: Elvis Presley - It's Now or Never (8)
Przebój roku - no1 przez 8 tygodni
1961: Elvis Presley - Wooden Heart (6)
Przebój roku - nr 1 przez 6 tygodni
1962: The Shadows - Wonderful Land (8)
Przebój roku - nr 1 przez 8 tygodni.
1963: The Beatles - From Me To You (7)
Przebój roku - nr 1 przez 7 tygodni.
1964: The Beatles - I Feel Fine (5)
Przebój roku - nr 1 przez 5 tygodni
Created with WebSite X5
Internet
Internet (skrótowiec od ang. inter-network, dosłownie „między-sieć”) – ogólnoświatowy system połączeń między komputerami, określany również jako sieć sieci. W znaczeniu informatycznym Internet to przestrzeń adresów IP przydzielonych hostom i serwerom połączonym za pomocą urządzeń sieciowych, takich jak karty sieciowe, modemy i koncentratory, komunikujących się za pomocą protokołu internetowego z wykorzystaniem infrastruktury telekomunikacyjnej. Żródło: Wikipedia
Last update: 27.12.2018
Wróć do spisu treści